Prezenty

Wpis

piątek, 27 kwietnia 2012

Wielkanocny Mikołaj

Dając prezenty usprawiedliwiamy swoje zaniedbania, swój brak czasu, brak uwagi, którą powinniśmy poświęcać dzieciom. Dlatego zanim kupimy kolejny prezent zastanówmy się, jak zorganizować sobie czas, żeby pójść z dzieckiem na spacer, do kina, czy do cyrku. To będzie prezent najlepszy zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.

Narodziła się nowa wielkanocna tradycja. Rodzice z okazji świąt Wielkiej Nocy dają prezenty swoim dzieciom. Maluchy się cieszą, ale te prezenty często już następnego dnia lądują w stercie zabawek.

Każda okazja jest dobra by dać komuś prezent. A wiadomo, że dzieci bardzo lubią dostawać prezenty. Ale czy nie przesadzamy z dawaniem podarków naszym pociechom. Najczęściej takie zabawki są radością tylko przez chwilę. Następnego dnia dzieci już nie pamiętają, co dostały.

Anna Kędzierska, psycholog mówi w Jedynce, w Czterech Porach Roku, że największym prezentem dla dziecka nie jest kolejny samochodzik, przypadkiem ściągnięty ze sklepowej półki, ale czas, jaki poświęcamy dziecku.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
janeczek777
Czas publikacji:
piątek, 27 kwietnia 2012 08:06

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa